Наука

Цукор не покращує настрій, а погіршує його

Учені з Німеччини і Великобританії в результаті проведеного дослідження встановили, що насправді цукор не покращує настрій, а погіршує його. Інформація про наукову роботу опублікована в тематичному зарубіжному виданні.

Вчені з Берлінського університету імені Гумбольдта, Уорікського університету і Ланкастерського університету вирішили дізнатися, чи дійсно споживання цукру позитивно впливає на настрій людини. У своїй роботі фахівці спиралися на результати 31 опублікованого наукового дослідження за участю близько 1300 дорослих.

Експерти розглядали вплив харчового продукту на різноманітні стани людини, наприклад, на депресію, пильність, дратівливість, стомлюваність, гнів. Автори наукової роботи також звертали увагу, в якій кількості та в якому вигляді споживався цукор і чи супроводжувалося його споживання навантаженнями психічного або фізичного характеру.

Проаналізувавши отримані дані, вчені з’ясували, що цукор майже не впливає на настрій людини. Навпаки, споживання цього харчового продукту може погіршити уважність і погіршити стан втоми.

Автори наукової роботи заявляють, що на тлі зростання останнім часом проблем, пов’язаних з надмірним споживанням цукру (наприклад, діабет, ожиріння, синдром порушеного обміну речовин), результати їх дослідження можуть бути прийняті національними системами суспільної охорони здоров’я в якості основи для стратегії щодо зниження споживання цього продукту харчування.

Кнопка «Наверх»