Наука

Виявлено новий захисний механізм клітин

Вчені показали, що реактивні форми сірки діють як антиоксидант для захисту від окисного стресу та підтримки окислювально-відновного гомеостазу. Результати дослідження опубліковані в журналі Redox Biology.

Всередині клітин відбувається величезна кількість біологічних реакцій з утворенням різних побічних продуктів. Деякі з них є дуже реактивними молекулами. Якщо вони накопичуються всередині клітин, то можуть викликати стрес і пошкодження.

Відомо, що один клас цих молекул, реактивні форми сірки (RSS), виконує біологічні функції. Але вчені не знали, як клітини реагують на накопичення RSS. Тепер дослідники описали систему, за допомогою якої надлишок RSS може активно транспортуватися з клітин.

У клітинах постійно відбуваються хімічні реакції, включаючи дві протилежні реакції, відомі як окислення та відновлення. Тому важливо, щоб цей баланс, відомий як окислювально-відновний гомеостаз, підтримувався для здоров’я клітин.

Вчені показали, що RSS діє як антиоксидант для захисту від окисного стресу та підтримки окислювально-відновного гомеостазу. Але надлишок молекул також може призвести до сірчаного стресу.

Для дослідження вчені вивели вид мишей, які генерували надлишковий RSS. Провівши експеримент, біологи показали, що RSS підвищувалися в позаклітинному просторі, але не всередині клітин. Це свідчить про активний механізм транспортування RSS з клітин.

“Сувора регуляція клітинних рівнів RSS, яку ми спостерігали, свідчить про наявність адаптивного клітинного механізму, який контролює рівні RSS. Він, швидше за все, існує для захисту організму від сірчаного стресу», — пояснює старший автор дослідження, професор Йошіто Кумагаї.

Білки-транспортери відповідають за переміщення молекул з клітин. Команда виявила, що амінокислота під назвою цистин відіграє ключову роль у експорті RSS, припускаючи, що певний транспортер — SLC7A11 бере участь у транспорті RSS. Відомо, що SLC7A11 доставляє цистин в клітину, одночасно викачуючи з неї іншу амінокислоту, звану глутаматом. Оскільки цистин є сірковмісною молекулою, вчені здивувалися, що SLC7A11 імпортує цистин і експортує RSS.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments