Здоров'я

Вчені довели, що від фастфуду тупіють

Вчені з університету Західної Австралії та Інституту дослідження дитячого здоров’я Telethon довели, що від вживання гамбургерів і картоплі фрі не тільки товстіють, але і тупіють.

Давно відомо, що регулярне вживання фастфуду не кращим чином позначається на вазі і об’ємі талії любителів бургерів, курячих наггетсів і картоплі фрі. Але недавно дослідники довели, що ці страви мають негативний вплив і на мозок, простіше кажучи, від них тупіють.

foto_cikavosti_25.09.2014-011_resized

Як повідомляє Daily Mail, австралійські вчені виявили, що 14-ні підлітки, які дотримуються західної дієти до 17 років набрали найменшу кількість очок за вирішення когнітивних (пізнавальних) задач. Так, дослідження показало, що західна дієта, яка включає в себе велику кількість солоної і смаженої їжі, такі як страви на винос, обсмажену у фритюрі картоплю, а також солодкі газовані напої, справила негативний вплив на розумові здібності підлітків, погіршивши пам’ять, здатність до навчанню і зорову увагу. А ось у учасників дослідження, в раціоні яких була присутня велика кількість фруктів і зелених листових овочів, був зафіксований високий рівень розвитку когнітивних функцій.

Читайте також: Чому фастфуд небезпечний для нервової системи людини

В інтерв’ю Science Network доктор Анетт Найарді (Anett Nyaradi), що брала участь в дослідженні, припустила, що високий рівень когнітивного розвитку може бути пов’язаний з підвищеним вмістом в раціоні підлітків мікроелементів, якими багаті зелені листові овочі, а низький — з недостатнім рівнем вмісту омега- 3 і омега-6 жирних кислот в стравах західної дієти.

«Ми встановили, що регулярне споживання насичених жирів і простих вуглеводів було пов’язано з порушеннями функцій гіпокампу — структури мозку, що грає ключову роль в процесах навчання і запам’ятовування, обсяг якої збільшується в підлітковому віці, — каже Найарді. — Підлітковий вік є критичним періодом часу для розвитку мозку, тому цілком можливо, що погане харчування в цей період — важливий фактор ризику. І наші дані дійсно підтвердили це припущення «.

Вчені вважають, що отримані ними висновки в майбутньому будуть мати важливе значення для формування політики охорони здоров’я та програм по зміцненню здоров’я.

Кнопка «Наверх»
Закрыть