Технології

Вчені з Гарварда розробили новий практичний екзоскелет

При згадуванні терміна «роботизований екзоскелет» в нашій уяві спливають картини важкого пристрою з металевою рамкою і потужними двигунами, які надають людині суперсилу. У той час як дана точка зору, безумовно, має право на існування, вчені з Гарвардського університету (США) розробили новий тип екзоскелета з гнучкого матеріалу, який робить пристрій набагато практичнішим. Цікаво, що DAPRA виділив 2,9 млн. доларів США на продовження розробки технології в Інституті Вісса при Гарвардському університеті.

foto_cikavosti_25.09.2014-010_resized

На відміну від традиційного підходу до створення екзоскелета, так званий «м’який екзокостюм» (англ. “Soft Exosuit”) розроблений не для того, щоб підвищити підйомну силу у людини. Замість цього екзокостюм працює з мускулатурою, знижує ризики травматизму, підвищує витривалість і баланс навіть у людей зі слабкими м’язами. У якомусь сенсі цей підхід абсолютно відрізняється від попередніх типів носимих роботизованих пристроїв. Тепер людина не обмежена можливостями екзоскелета: пристрій працює з природними рухами людини.

Читайте також: ReWalk — екзоскелет, який дозволяє ходити паралізованим людям

Насправді, розробити машину, яка не буде заважати при ходьбі, було складніше, ніж можна собі це уявити. М’який екзокостюм оснащений мережею тканинних ременів, і це тільки початок. Дослідникам довелося ретельно вивчати те, як ходять люди, і визначити, яким м’язам буде корисна додаткова потужність, пропонована м’яким екзокостюмом. Завдяки отриманим знанням про те, як працює біомеханіка, дослідники вирішили використовувати мережу кабелів для передачі потужності суглобам. Акумулятори та двигуни розташовані на талії щоб уникнути того, щоб жорсткі компоненти заважали природним рухам суглобів.

Користувачеві не потрібно вручну настроювати те, як буде розподілятися потужність, і не потрібно йти тільки з однією швидкістю, коли м’який екзокостюм активований. Машина повинна працювати з користувачем і ніяк інакше – пам’ятайте про це. Розробники вбудували датчики деформації по всій довжині ременів, які передають дані на мікрокомп’ютер для їх розшифровки і визначення необхідного рівня підтримуючої сили.

DAPRA включило цей проект в програму Warrior Web, яка спрямована на пошуки варіантів скорочення скелетно-м’язових травм у армійський службовців. Однак Гарвардські дослідники також очікують, що ця технологія буде корисна в цивільному середовищі. Будь-хто, кому доводиться багато ходити на роботі, може скористатися м’яким екзокостюмом. Він більш дешевий і комфортний, в порівнянні з металевими екзоскелет. Його можна навіть надягати під одяг, якщо акумулятори разом з двигунами зменшити або трохи відсунути.

Читайте також: Екзоскелет для людей з обмеженими руховими можливостями

М’який екзокостюм, зрештою, може дуже вплинути на лікування людей з фізичними вадами. Дослідники хочуть об’єднатися з клініками для створення версії костюмів спеціально для цих цілей.

[vimeo]100446428[/vimeo]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button