Здоров'я

Використовувати кілька ґаджетів одночасно шкідливо

Як з’ясували вчені з університету Сассекса, одночасне застосування смартфонів, ноутбуків, планшетів та інших ґаджетів міняє структуру мозку.

У тих, хто зловживає подібною багатозадачністью, знижується щільність сірої речовини в передній поясній корі (ППК) – області, яка відповідає за когнітивні (пізнавальні) функції і контроль над почуттями та емоціями.

foto_cikavosti_27.09.2014-01_resized

Обстеження за допомогою магнітної томографії мозку 75 дорослих людей показало, що ті з них, хто має звичку одночасно користуватися декількома «медійними» пристроями (до їх числа включили не тільки комп’ютери і смартфони, але і телевізори, а також газети), мають менш щільну сіру речовину в ППК. Дану статистику по звичкам респондентів отримали в рамках попереднього анкетного опитування.

Читайте також: Мобільні ґаджети підвищують ризик інсульту

Це нове дослідження узгоджується і з іншими даними нейрофізіології. Медійну багатозадачність перш вже пов’язували зі слабкою увагою людини і емоційними проблемами такими, як стрес, депресія, а також підвищеною тривожністю.

«Конкретні механізми даної зв’язку залишаються поки незрозумілими. Щоб визначити напрямок даного причинно-наслідкового зв’язку, буде потрібно тривале дослідження», – повідомив один з авторів роботи нейрофізіолог Кепкі Лох.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button