Земля

Вчені довели, що на Землі “запущено” шосте вимирання

Американські та французькі вчені знайшли переконливі докази того, що на Землі відбувається шосте масове вимирання глобального біорізноманіття.

Image by Maria e Fernando Cabral from Pixabay

В історії Землі було п’ять масових вимирань, викликаних екстремальними природними явищами. Згідно з експертною оцінкою, зараз планета в процесі шостої кризи. Але ця викликана діяльністю людини, а не катаклізмами природного походження. Всебічну оцінку свідчень триваючого вимирання нещодавно опублікували в журналі Biological Reviews вчені з Гавайського університету в Маноа і Національного музею природної історії в Парижі, Франція.

«Різке збільшення швидкості зникнення видів і зниження чисельності багатьох популяцій тварин і рослин добре задокументовано, однак деякі заперечують, що ці явища рівносильні масовому вимиранню», — пояснює Роберт Коуї, провідний автор дослідження і професор-дослідник Гавайського університету в Маноа. Як пояснює вчений, проблема в упередженому погляді на сам процес вимирання, який фокусується на ссавців і птахів, але ігнорує безхребетних. Але ж вони складають переважну більшість біорізноманіття.

Екстраполюючи оцінки, отримані для наземних равликів і слимаків, Коуї і співавтори підрахували, що з 1 500 року Земля вже могла втратити від 7,5% до 13% з 2 млн відомих на Землі видів. В цілому це від 150 000 до 260 000 видів. “Включення безхребетних було ключем до підтвердження того, що ми дійсно є свідками початку шостого масового вимирання в історії Землі», — зазначає вчений.

Однак ситуація не скрізь однакова. Дослідження показало, що криза в різному ступені впливає на океани і сушу. При цьому, острівні види страждають набагато більше, ніж континентальні. Також швидкість вимирання рослин здається нижчою, ніж у наземних тварин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button