Екологія

Вчені: Глобальне потепління збереже прісну воду Землі

Американські експерти вивчили зв’язок між глобальним потеплінням і ступенем солоності поверхневих вод. На думку фахівців, через найближчі десять років людство ризикує залишитися без прісної води.

Причиною того, вважає доктор геологічних наук Христина Гачес, може послужити підвищення солоності озер і річок через використання дорожньої солі для посипання вулиць під час ожеледиці. У США, наприклад, щороку комунальні служби розсипають на дорогах більше 10 млн тонн хімікатів, частина яких проникає в ґрунт і потрапляє у внутрішні води. В результаті підвищується ступінь солоності ґрунтів і прісних водойм. Порятунком від подібних забруднень навколишнього середовища, на думку учених, може стати глобальне потепління.

При зменшенні кількості снігу потреба у використанні дорожніх хімікатів різко знизиться. Чим менше люди будуть застосовувати технічну сіль, тим швидше відновиться сольовий баланс в річках і озерах. Однак, як відзначають експерти, потепління слід очікувати не раніше періоду між 2040-2099 роками, а до цього людство повинно задуматися про інші способи вирішення проблем, пов’язаних зі зниженням кількості прісної води на Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button