Екологія

Перехід до «зеленої» енергії може посилити нерівність

Нове дослідження, проведене в Каліфорнії, показало, що при переході до «зелених» джерел енергії у суспільстві посилиться нерівність.

У дослідженні, опублікованому в журналі Elementa: Science of the Anthropocene, особлива увага приділяється тому, як державні програми стимулювання, спрямовані на скорочення викидів та підвищення енергоефективності, більш вигідні багатим людям.

Досить логічно, що більш забезпечені громадяни можуть дозволити собі більше споживання електроенергії. Вчені помітили, що у багатих людей часто можна помітити перевитрату електроенергії «в порожню», в той час як люди з низьким рівнем доходу часто не можуть дозволити собі споживати енергію на рівні задоволення своїх потреб.

Співтовариства з високим споживанням все більше трансформують свої відносини з енергопостачальною мережею, використовуючи переваги технологій, які підвищують енергоефективність домашніх господарств. Однак громади з низьким доходом не можуть отримувати вигоду з сучасних технологій і програм держави, оскільки вони просто не можуть «приєднатися» до них у зв’язку з відсутністю коштів.

Команда вчених проаналізувала історичні дані округу Лос-Анджелес, які показували процес впровадження технологій відновлюваної енергетики. Дослідники виявили, що темпи впровадження сонячних систем на даху й електричних та гібридних транспортних засобів були значно нижче серед бідніших громад. А також, що державні програми, спрямовані на скорочення викидів парникових газів та просування поновлюваних джерел енергії, включаючи знижки на енергоефективні прилади й транспортні засоби, сонячні установки та програми модернізації будівель, в основному використовуються багатими мешканцями.

Почасти це пов’язано з тим, що багато програм вимагають від учасників внесення авансових платежів за підвищення енергоефективності, а також володіння нерухомістю. Таким чином, вчені зробили висновок, що програми переходу до «зеленої» енергетики розраховані на заможних людей, а також вони можуть створити ще більший розрив між бідними і багатими, позаяк перші опиняться в жалюгідній екологічній та економічній ситуації.

«Стимулюючі програми, які призначені для того, щоб бути однаково доступними для всіх споживачів, майже нічого не роблять для заохочення впровадження технологій відновлюваної енергетики в неблагополучних громадах», — коментують автори дослідження. «Якби ці програми були перепроєктовані на основі уподобань і потреб людей у цих спільнотах, участь людей у них, ймовірно, збільшилася б».

Енергетична система в тому вигляді, в якому вона існує сьогодні, покладає більший тягар витрат на тих, хто менше всього може собі це дозволити. За іронією долі, вона також винагороджує тих, хто споживає більше енергії, надаючи їм доступ до безлічі програм, стимулів і інших переваг.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button