Екологія

Шведські вчені запропонували 4 способи врятувати планету

Європейські вчені склали список кроків, які може зробити кожна людина планети Земля, щоб врятувати її екологію. Вчені просять поставитися до цього з максимальною відповідальністю. Адже вони знають, про що кажуть: проведене дослідження показало, що найбільший вплив на планету надають саме споживачі. Про це повідомляє sciencealert.com.

«Відмовтеся від води в пляшках, поїздках на автомобілях і не народжуйте більше дітей». Міжурядова група експертів ООН зі зміни клімату (МГЕЗК) оголосила на своєму останньому засіданні про те, що у нас залишилося всього десять років, щоб запобігти найбільш катастрофічному сценарію зміни клімату. Основні причини, що наближають людство до екологічного колапсу — це неконтрольоване використання пластику і викиди парникових газів.

Кількість пластику може перевищити кількість риби в океані вже до 2050 року. Ми не встигнемо навіть ідентифікувати нові види морської фауни, — вони зникнуть швидше. Тому перше, до чого закликають екологи: максимально відмовитися від пластику в побуті.

Мова йде про багаторазові пакети, які ми кожен раз купуємо в магазині, про використання пляшкової води і навіть від скрабів для обличчя! Адже в них присутні крихітні шматочки пластику, які після того, як їх змивають в каналізацію потрапляють в річки і океани. Дослідження показали наявність пластикових мікрогранул у шлунках риб і інших морських організмів, яких ми ж опісля їмо.

Що стосується викидів парникових газів в атмосферу, безумовно, за ним лідирують сотні великих заводів, розкиданих по всьому світу. Але вони викидають 70% вуглекислого газу. Отже, за іншим можемо стежити ми самі.

Два дослідники з Університету Лунда у Швеції та Університету Британської Колумбії в Канаді проаналізували максимальний набір варіантів способу життя людей, щоб виявити найбільш «шкідливі» з них, які підвищують викиди парникових газів. Вони розглянули 39 рецензованих досліджень і урядових звітів і виявили чотири головних «винуватця» глобального потепління.

Це поїздки на особистих автомобілях, подорожі на літаках, поїдання м’ясних страв і… народження потомства.

«Що простіше — мати хоча б на одну дитину менше (або зовсім жодної)? — кажуть дослідники. — Це, звичайно, спірне питання. Але реальність, на жаль, така, що кожна нова людина, яку ми додаємо на планету, вносить свій власний величезний вуглецевий слід».

«Ми — чума на Землі», — заявив інший дослідник Девід Аттенборо Radio Times в 2013 році. — Або ми обмежуємо зростання населення, або природа зробить це за нас».

Ще один крок на шляху до порятунку природи — їсти менше м’яса і взагалі їжі в цілому. Справжня проблема не стільки в одному конкретному типі їжі, скільки в тому, що багаті країни все ще купують набагато більше їжі, ніж насправді з’їдає їх населення. Викидається близько третини всієї їжі, вирощуваної для споживання.

Тому дослідники закликають:

«Плануйте свою їжу щотижня, дотримуйтеся простої збалансованої дієти і не купуйте більше, ніж потрібно».

Несподівано порада екологів стосується гігієни. Середній американський душ, йдеться в дослідженні, триває 8,2 хвилини, на що йде 17,2 галона (65,1 літра) дорогоцінної прісної води. Не кажучи вже про електрику чи газ, що використовується для нагріву води. В екологічних кампаніях багато говорять про зменшення тривалості душа, але набагато ефективніше приймати його не так часто, хоча б один раз в день замість двох.

Кнопка «Наверх»
Закрыть