Наука

Вчені: Гравітація може впливати на прийняття рішень

На думку вчених, гравітація здатна впливати на прийняття рішень людиною. Такі висновки ґрунтуються на поведінці космонавтів у позаземному просторі.

Астронавт Кріс Хедфілд після повернення з МКС помітив одну особливість: прийняття потрібного рішення має важливе значення в умовах високого тиску. Багато часу доводиться відводити на одну спробу для рішення, наслідки можуть виявитися досить критичними і навіть призвести до смерті. Люди все більше пізнають космос, і вчені шукають відповідь на питання, яким чином гравітація впливає на прийняття рішення, оскільки всі живі організми еволюціонували під її вічним впливом.

Вчені провели експеримент, попросивши запрошених респондентів визначати послідовність чисел абсолютно випадково. Коли вони чули звуковий сигнал, зобов’язувалися називати номер від 1 до 9, при цьому від них вимагалося реагувати моментально. Після цього відбулася маніпуляція в лабораторних умовах, за допомогою якої вчені імітували зміни гравітаційних звуків, які досягають мозку. Це може бути кращий метод вивчення такого явища, ніж, наприклад, відправляти когось в космос.

Підсумки дослідження продемонстрували, що дана дія вплинула на прийняття рішень. В цілому люди менш схильні до прийняття нових моделей поведінки при відсутності гравітації. Це відкриття свідчить про те, що людина здатна страждати від змін у сприйнятті і усвідомленні, що призводить до стресу і зниження рівня продуктивності в багатьох відносин.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button