Наука

Вчені запропонували вживити сотні мікрочіпів в людський мозок

Вчені з Університету Брауна в США створили крихітні мікрочипи, призначені для розміщення по поверхні мозку – або навіть всередині його тканини – з метою збору безпрецедентної кількості нейронних даних, повідомляє Wired.

Дослідники розробили новий імплантат мозку. Він складається з десятків кремнієвих мікрочипів, які зчитують мозкову активність і передають ці дані комп’ютеру. Вчені назвали їх “нейрогранулами” або neurograins. Згідно з недавньою статтею про роботу, в журналі Nature Electronics, вони розподіляються по всій поверхні мозку і збирають нейронні сигнали з більшої кількості областей в порівнянні з іншими мозковими імплантами.

У кожне таке “зернятко” вкладено досить мікроелектроніки.

Робота над нейрогранулами почалася чотири роки тому, в дослідженні брали участь вчені з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і компанії Qualcomm.

Крім запису мозкової активності  “нейрогранули” також можуть стимулювати нервові клітини невеликими електричними імпульсами. Ця технологія здатна допомогти в лікуванні захворювань мозку – наприклад, епілепсії та хвороби Паркінсона. Також такі чіпи знадобляться у відновленні функцій мозку, які втрачені через травму. Поки “нейрогранули” вчені протестували тільки на гризунах.

В ході експерименту вчені імплантували 48 чіпів в кору головного мозку щура, щоб охопити більшу частину моторних і сенсорних областей. На голові прикріплюється тонкий пластир розміром з відбиток великого пальця. Він виступає у вигляді зовнішнього вузла зв’язку, отримуючи сигнали від чіпів, обробляє і заряджає їх бездротовим способом.

Дослідники протестували систему, поки тварина перебувала під анестезією. Вони виявили, що чіпи записують спонтанну активність мозку щура, яка в цей момент перебувала без свідомості.

Однак була одна заковика: якість сигналу була не такою хорошою, як у комерційних мікросхем, використовуваних в існуючих інтерфейсах мозок-комп’ютер. Дослідники вважають, що, якщо вони зможуть поліпшити якість виведення сигналу, це дозволить досліджувати ширші області мозку, а прототип закладе основу для досліджень на людях.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button