Людина

Вчені: Інсульт може бути спадковим

Вчені провели велике дослідження в питаннях вивчення молекулярних механізмів інсульту. Аналіз даних дозволив прийти до висновку про наявність спадкової схильності до інсульту. Експерти виявили нові ділянки геному, які несуть відповідальність за розвиток такого порушення.

Авторами дослідницького проекту є учасники міжнародного наукового консорціуму з питань дослідження генетики інсульту. Вони проаналізували зразки ДНК понад 520 тисяч пацієнтів з Африки, Європи, Австралії, Північній і Південній Америці, Азії. Відзначається, що 67 тисяч чоловік в числі випробовуваних пережили інсульт.

Дослідницька група, яка понад 10 років вела вивчення морфології інсульту, знайшла 10 генетичних зон, що мають відношення до механізму крововиливу в мозок. В даному випадку вченим вдалося провести розшифровку ще 22-х невідомих раніше ділянок геному, що мають відношення до підвищення ризику інсульту.

«Частина з відкритих «інсультних» ділянок геному має зв’язок з венозною тромбоемболією, артеріальною гіпертензією та іншими хворобами серцево-судинної системи», – відзначили дослідники в публікації Nature Genetics.

Вчені вважають, що може мати місце спадкова схильність до розвитку високого тиску. Гени відповідальні за подібні порушення в організмі також були виділені в окрему групу. Раніше працівники Медцентру при Техаському університеті підкреслили, що передбачити інсульт можна за поточним станом судин. Показник наявності відкладень кальцію вказує на рівень ризику. Чим він менше, тим нижче ймовірність настання інсульту або інфаркту протягом наступних 10 років життя.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button