Екологія

Штучні водорості захистять від закислення океану

Команда італійських дослідників розробила пластикові конструкції, що імітують коралинові водорості, і помістила їх поблизу цих рифів на північному заході Італії. Там вони будуть захищати мікроорганізми від закислення океану.


У Середземному морі тепер «ростуть» крихітні штучні водорості — «захисники» природи, які допомагають кораловим рифам відновлюватися. Вони виглядають як коралинові водорості і мають схожу з ними функцію — формують рифи.

«Коралинові водорості особливо важливі для мілководних місць з помірним кліматом», — розповідає дослідник Федеріка Рагаззола з Громадського університету в Портсмуті (Великобританія). — «Вони свого роду «інженери екосистеми», які забезпечують середовище проживання для численних морських видів».
Однак рифи, які створюють коралинові водорості, складаються з розчинної форми карбонату кальцію, тому вони вкрай вразливі до закислення океану.

Федеріка Рагаззола разом з дослідниками з Італійського національного агентства з нових технологій, енергетики та сталого економічного розвитку (ENEA) вирішила з’ясувати, чи зможуть штучні водорості захистити організми, що живуть у рифах, від закислення океану, а також стати «платформою» для природного зростання справжніх коралинових водоростей.

Команда розробила невеликі пластикові конструкції, що імітують коралинові водорості Ellisolandia elongata. У них вийшло 90 синтетичних міні-рифів, кожен з яких містив 20 аркушів високоеластичного матеріалу, відомого як силіконовий еластомер. За словами морського біолога, цей матеріал був обраний, зокрема, тому що він нетоксичний для морського середовища. Потім пластикові конструкції помістили поблизу рифів коралинових водоростей на північному заході Італії.

Через місяць спостережень дослідники виявили, що на деяких штучних рифах вже сформувалися біоплівки — тонкі шари в’язкої рідини, які містять в собі бактерії і мікроводорості. Це наштовхнуло на думку біологів, що морські організми почали колонізувати штучні водорості.

Як вважає Федеріка Рагаззола і її колеги, вже через рік деякі морські види можуть «обжити» штучні рифи. Якщо це станеться, то у біологів з’явиться новий дієвий спосіб захищати дрібні організми від закислення океану. А в міру того, як вода стає більш кислою, штучні водорості будуть поступово розчинятися і збільшувати рівень рН всередині рифу, продовжуючи захищати морські організми, пояснює біолог.

Команда дослідників планує взяти зразки штучних рифів і морських організмів, що обжили їх, через 11 місяців. Біологи спробують перевірити, як вони поведуть себе в кліматі 2100-го року, який передбачили члени Міжурядової групи експертів по зміні клімату (МГЕЗК).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button