Наука

Вчені: Лінивці можуть економити енергію завдяки будові скелета

Для того, щоб вижити, харчуючись низько енергетичною рослинною їжею, лінивці змушені не так активно витрачати цінні калорії. Німецькі вчені встановили, що ці тварини економлять енергію завдяки особливостям свого опорно-рухового апарату, а саме, будові скелету.

Ученые: Ленивцы могут экономить энергию благодаря строению скелета

Зоологи, які працюють в Університеті Ф. Шиллера, поставили за мету встановити, чи є якісь особливості будови тіла у лінивців, враховуючи їх оригінальне існування. Ці тварини харчуються листям, яке дуже мізерне на калорії. Тому вони перебувають у стані енергетичного голоду і заради економії енергії сплять 15 годин і дуже повільно рухаються. Практично все своє життя особини проводять, звисаючи з дерев.

У процесі проведення експерименту вчені помістили лінивців на горизонтальну палицю і спостерігали за допомогою рентгену, як у них працюють м’язи і скелет. Були виявлені деякі особливості в будові опорно-рухової системи лінивців. Виявилося, що у них дуже коротка лопаткова кістка, незважаючи на довгі передні лапи. Це допомагає тваринам набирати максимальну кількість їжі лапами, роблячи мінімум рухів. Цьому сприяє і особливе кріплення м’язів до кісток. Лінивець таким чином розподіляє і підтримує вагу свого висячого тіла, а витрачає зовсім небагато енергії.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button