Наука

Кишкові бактерії провокують післяопераційні ускладнення

Імунні клітини в печінці контролюють бактерії, які поширюються після серйозної операції.

Дослідники з Інституту системної імунології Товариства Макса Планка, Вюрцбургського і Бернського університетів встановили, що причина багатьох післяопераційних інфекцій пов’язана з кишковими бактеріями, які поширюються по організму з потоком крові. Найчастіше вони викликають інфекції після операцій на печінці, підшлункової залози і жовчних шляхах, операцій на тонкій і товстій кишці.

Вчені проаналізували мікроорганізми, що викликали супутні інфекції майже у чотирьох тис. пацієнтів після серйозних операцій. Майже у всіх пацієнтів збудниками були внутрішньолікарняні інфекції, а кишкові бактерії, такі як ентерококи (Enterococcus), кишкова паличка (Escherichia coli) і клостридії (Clostridium).

Ілюстрація впливу операції на печінці на поширення кишкових бактерій і розвиток післяопераційних інфекцій. Зображення: Manuel O. Jakob et al., Cell Reports

Дослідники простежили механізми інфекційного контролю у здорових пацієнтів. Аналіз показав, що спеціальні імунні клітини, розташовані в печінці, відповідають за контроль над цими бактеріями. Вони являють собою групу лімфоцитів, вроджених лімфоїдних клітин — важливих учасників вродженої імунної системи.

Якщо бактерії з кишечника потрапляють в печінку через кровотік, вроджені лімфоїдні клітини активуються і вивільняють спеціальні речовини-месенджери, які запускають і регулюють імунні реакції.

Вроджені лімфатичні клітини, розташовані в печінці, контролюють системне поширення кишкових бактерій і ефективно борються з супутніми інфекціями після операцій, – говорить Мерседес Гомес де Агуеро, співавтор дослідження

Клініки намагаються запобігти зараженню після операції, зберігаючи навколишнє середовище якомога вільнішим від мікробів. Тому проводяться великі заходи зі стерилізації, щоб значною мірою знищити мікроорганізми під час операції. Дослідники вважають, що зміцнення імунітету може бути додатковою стратегією для звичайної протимікробної терапії. Підтримка допоможе імунним клітинам печінки активувати захист і запобігти розвитку післяопераційних інфекцій.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button