Наука

Вчені розповіли про найбільш ранні ознаки коронавірусу

Вчені з США проаналізували хід хвороби тисяч пацієнтів і опублікували список найбільш ранніх ознак коронавірусу. При цьому симптоми можуть спочатку виявлятися незначно, але посилюватися по ходу хвороби.

Image by Gerd Altmann from Pixabay

Дослідники з Університету Джона Хопкінса опублікували повний список ранніх симптомів коронавірусу – їх виявилося одинадцять. Вчені відзначають, що вони проаналізували тисячі випадків хвороби.

Найчастіше пацієнти почували втому, головний біль, біль в горлі, лихоманку, і раптову втрату смаку і запаху. Однак дослідники відзначають, що не у всіх випадках симптоми з’являються одночасно, в рідкісних випадках вони не з’являються взагалі. Також пацієнти часто скаржилися на діарею, утруднене дихання, головний біль і нудоту.

Вчені також додали, що лихоманка і втома мають тенденцію проявлятися раніше інших ознак. При цьому у більшості пацієнтів симптоми спочатку проявлялися в легкій формі, але посилювалися з перебігом хвороби.

Незважаючи на схожість з застудою, COVID-19 має важкі наслідки, які організм людини може переживати протягом декількох тижнів і навіть місяців після діагнозу. Вчені додали, що багато пацієнтів можуть відчувати симптоми, які не проходять по кілька місяців: найчастіше це втома і втрата нюху. Коронавірус також може впливати на когнітивні здібності людини.

Дослідження Університету, в якому взяли участь 84 тис. осіб, показало, що пацієнти з коронавірусом «демонструють погані результати в когнітивних тестах, незважаючи на юний вік та інші демографічні показники».

Деякі з когнітивних недоліків містять втрату пам’яті, труднощі з концентрацією протягом тривалого проміжку і навіть незначні зміни особистості.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button