Всесвіт

Супутник NASA буде шукати водяний лід всередині холодних кратерів Місяця (відео)

Південний полюс Місяця - оптимальне місце для створення місячного поселення. Але там потрібно знайти поверхневий лід

Водяний лід є під місячним реголітом, але поки невідомо, чи покриває лід внутрішні поверхні місячних кратерів. Щоб це з’ясувати, NASA відправляє супутник Lunar Flashlight до Місяця. Пролітаючи над Південним полюсом Місяця, супутник буде використовувати лазери, щоб освітлити вічно темні кратери, як старатель шукає заховані скарби, освітлюючи печеру ліхтариком. Місія буде запущена на борту ракети SpaceX Falcon 9 в середині листопада.

“Ліхтарик” NASA над Місяцем. Супутник буде летіти по дуже низькій орбіті – в межах 15 кілометрів над Південним полюсом Місяця. І шукати водяний лід в найтемніших кратерах Місяця. NASA

Водяний лід є під місячним реголітом (подрібненою породою і пилом, що покривають наш супутник). Але вчені поки не знають, чи покриває поверхневий лід холодні кратери на Південному полюсі Місяця, де планується будівництво місячних поселень. Щоб з’ясувати це, NASA відправляє Lunar Flashlight, невеликий супутник (місія отримала назву SmallSat) розміром не більше портфеля. Пролітаючи низько над Південним полюсом Місяця, він буде використовувати лазери, щоб освітлити темні кратери — так само як старатель шукає заховані скарби, освітлюючи печеру ліхтариком. Місія буде запущена на борту ракети SpaceX Falcon 9 в середині листопада.

“Супутник протягом трьох місяців буде виходити на потрібну орбіту навколо Місяця», — сказав Джон Бейкер, керівник місії в Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії. – “Потім Lunar Flashlight спробує знайти водяний лід на поверхні Місяця в таких місцях, куди поки взагалі ніхто не заглядав».

Після запуску навігатори місії проведуть космічний корабель повз Місяць. Потім він повільно повернеться під дією сили тяжіння Землі та Сонця, перш ніж вийти на потрібну орбіту. Вона буде проходити на відстані 70 000 кілометрів від Місяця в її найвіддаленішій точці, а при максимальному зближенні супутник буде майже «торкатися» поверхні Місяця, проходячи в межах 15 кілометрів над Південним полюсом.

“Необхідність такої орбіти в тому, щоб підійти настільки близько, щоб “місячний ліхтарик” міг світити своїми лазерами і отримати чітке зображення поверхні”» – сказала Барбара Коен

Lunar Flashlight також стане першою місією, яка використовує чотирьохлазерний рефлектометр для пошуку водяного льоду на Місяці. Рефлектометр використовує довжини хвиль ближнього інфрачервоного діапазону. Якщо лазери потраплять в голу скелю, їх світло відіб’ється, сигналізуючи про відсутність льоду. Але якщо світло поглинається, це означатиме, що ці темні кишені містять лід. Чим більше поглинання, тим більше льоду на поверхні.

Звідки вода на Місяці

Вважається, що молекули води утворюються в результаті ударів комет і астероїдів об поверхню Місяця, а також в результаті взаємодії сонячного вітру з місячним реголітом. Поступово молекули накопичуються у вигляді шару льоду всередині “холодних пасток”, в тому числі всередині кратерів, куди ніколи не потрапляє сонячне світло.

“Ми вперше збираємося зробити точні вимірювання поверхневого льоду в постійно затінених регіонах”, – сказала Барбара Коен. — “Ми зможемо зіставити спостереження Lunar Flashlight з іншими місячними місіями, щоб зрозуміти, наскільки там багато води, і чи зможуть її використовувати майбутні дослідниками”.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments