Земля

Вчені: Мусони винні в загибелі стародавніх цивілізацій

Вчені із США і Китаю знайшли зв’язок між мусонами і загибеллю стародавніх азіатських цивілізацій. Подробиці дослідження опублікувало видання Science Advances.

Вчені досліджували печеру в Гімалаях для того, щоб визначити, як змінювався клімат в регіоні протягом 5700 років. Вивчення складу шарів сталагмітів, а також показників співвідношення ізотопів кисню допомогло зробити відкриття. Наукові співробітники звернули увагу, що підйом і розквіт стародавніх цивілізацій, до яких відноситься Індійська і Ведійська цивілізації, припадає на період, коли в регіоні панував теплий і вологий клімат. Той час характеризувалося незначним коливанням температури, а також невеликими опадами.

Вчені відкрили, що загибель цивілізацій нерозривно пов’язана з мусонами. Занепад відбувався в той період, коли клімат змінювався, а дощів ставало ще менше. Нові факти змусили фахівців переглянути історію. Згідно з новою версією, занепад царства Ґуге був викликаний посухою, що тривала 30 років, а не поразкою у війні проти кочівників.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button