Технології

Вчені: Гідрогель допоможе відновити кістки голови і шиї

Американські вчені після проведення дослідження прийшли до висновків, що гідрогель допоможе вирішити актуальні проблеми в галузі трансплантології, а саме, відновить кістки шиї і голови. Співробітники Університету Каліфорнії поділилися своїми висновками в статті, опублікованій в науковому журналі Science Translational Medicine.

Ученые: Гидрогель поможет восстановить кости головы и шеи

Вчені спостерігали за мідіями, а саме за їх здатністю прикріплятися до різних об’єктів під водою. Молюски наштовхнули їх на думку, яка може вплинути на розвиток терапії складних кісткових дефектів. За словами доктора Алірези Мошаверінії, команда фахівців шукала продукт, який би володів оптимальною адгезією, і був застосовний в складних умовах. Подивившись на природні здібності мідій, вчені в гідрогель включили альгінатний розчин.

Дослідження нового продукту фахівці проводили на лабораторних щурах протягом 18 тижнів. Гідрогель заповнили стовбуровими клітинами, які були взяті з тканини ясен. Крім цього, присутня біоактивна кераміка, призначена для нарощування кістки. У гризунів спеціально викликали захворювання периїмплантит. Воно характеризується запаленням кістки і ясен навколо імплантату. Дослідники поступово почали вводити гідрогель в уражені ділянки і до кінця експерименту кістки повністю вдалося регенерувати.

Натхнення: dni24.com

Кнопка «Наверх»
Закрыть