Технології

Екзоскелет щиколотки від вчених зі Стенфорда підвищує швидкість бігу на 10% (відео)

Екзоскелет щиколотки від вчених зі Стенфорда підвищує швидкість бігу на 10%. Опис розробки опубліковано в журналі Science Robotics.

Зазвичай екзоскелети створюються для того, щоб знизити навантаження на м’язи і збільшити можливості людини при перенесенні вантажів. Інше популярне застосування — повернути працездатність літнім людям, які самі не можуть долати великі дистанції або піднімати важкі предмети.

У новій роботі дослідники керувалися іншою метою — «зробити вправу більш привабливою або більш практичною». Їх розробка являє собою портативний екзоскелет, а його імітацію — на ноги користувачеві надівається механізм, який приводиться в дію великою системою двигунів, використовувати яку в нинішньому вигляді можна тільки в лабораторії.

За словами дослідників, цього досить, щоб з’ясувати, чи допоможе механізм м’язів, задіяних при бігу, працювати довше й ефективніше. Після цього пристрій буде зменшено до повної придатності для повсякденного носіння.

Тестування пристрою на біговій доріжці, в якому брали участь 11 досвідчених бігунів, показало, що екзоскелет дозволяє витрачати на біг на 15% менше енергії і підвищує швидкість бігуна на 10%.

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»