Технології

Робомозг допоможе машинам черпати будь-які знання з Інтернету

Щоб служити в якості помічників в наших будинках, офісах і на заводах, роботи повинні розуміти, як влаштований наш світ і як ведуть себе навколо люди. Дослідники робототехніки повинні навчити свої творіння знаходити ключі, наливати окріп, прибирати посуд і не переривати розмову людей. Саме для набуття таких навичок для машин і був створений “робомозг”.

foto_cikavosti_28.08.2014-012

RoboBrain – масштабна обчислювальна система, яка здатна навчатися із загальнодоступних інтернет-ресурсів. В даний момент вона викачує і обробляє близько 1 мільярда зображень, 120 тисяч відео з YouTube і близько 100 мільйонів інструкцій та документів. Інформація перекладається і зберігається в базі даних робомозгу, щоб бути витягнутою тоді, коли це буде необхідно.

“У наших ноутбуків і мобільних телефонів є доступ до всієї інформації, до якої тільки забажаємо – розповідає Ашутош Саксена (Ashutosh Saxena), доцент кафедри комп’ютерних наук в Корнельському університеті. – Якщо робот виявляється в ситуації, з якою він не стикався раніше, він завжди може звернутися до сховища робомозгу”.

Саксена і його колеги з Корнельського, Стенфордського, Каліфорнійського університетів та університету Брауна впевнені: робомозг буде обробляти зображення, вибирати нові об’єкти і, підключивши відео і текст, вчитися розпізнавати об’єкти і співвідносити їх з використанням людиною.

Читайте також: Японці впевнені, що роботи скоро стануть невід’ємною частиною нашого життя

Якщо робот бачить кавову чашку, завдяки робомозгу він може не тільки з’ясувати, що це ємність для кави, але також скільки рідини налити в неї, як правильно захопити і що необхідно переміщати кухоль вертикально, якщо він повний. В той же час все це йому “знати” зовсім не обов’язково під час виймання чистої посудини з посудомийної машини.

Система для своєї роботи використовує структуроване глибоке вивчення (так називають процес науковці). Інформація в цьому випадку зберігається на багатьох рівнях. Так, м’яке крісло є різновидом стільця, а також предметом меблів. Робомозг знає, що на ньому можна сидіти так само, як на табуреті, лавці або газоні.

Комп’ютер робомозгу зберігає те, що він дізнався, в формі математичних так званих марковських моделей. Це інформація, яка може бути представлена графічно у вигляді набору точок, з’єднаних лініями. Вузли можуть представляти об’єкти, дії або частини зображення, і кожному з них присвоюється імовірність – те, наскільки можна змінити їх за те, що вони все ще залишаться вірними. У пошуках знань робомозг створює власну мережу і шукає відповідності в базі даних. Тобто по суті робомозг – це гігантський розгалужений графік з можливостями для багатовимірних запитів.

Як і людині, робомозгу потрібні свої вчителі. Для цього команда творців системи запустила сайт проекту. Відвідувачі можуть побачити, яким речам вже навчився штучний інтелект і внести свої доповнення і виправлення.

[youtube]D_EvBEtVodY[/youtube]


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button