Головна / Технології / Гнучкі акумуляторні батареї як клубок ниток

Гнучкі акумуляторні батареї як клубок ниток

Ткані батареї могли би бути ідеальними джерелами живлення для інтегруючої в одяг електроніки. У попередніх дослідженнях був досягнутий певний прогрес шляхом комбінування одновимірних волокон з гнучкими батареями на основі Zn-Mno 2, але такі пристрої швидко втрачали енергію і їх не можна було перезаряджати.

Стабільний варіант тканих цинк-іонних батарей в публікації ASC Nano запропонувала група інженерів з Китаю і Гонконгу. Вони використовували пряжу, скручену з волокон вуглецевих нанотрубок. Одні нитки покривали цинком, отримуючи анод, а інші — оксидом марганцю. Потім анод і катод скручували разом і наносили на них шар поліакриламідного електроліту.

У випробуваннях такі батареї продемонстрували високу питому і об’ємну енергоємність (302,1 маг/р і 53,8 мвтг/см3) і циклічну стабільність (98,5% після 500 циклів). Вони також витримували розтягування із збільшенням довжини на 300% і зберігали 96,5% початкової ємності після 12 годин роботи під водою.

Крім того, експериментальний зразок батареї розрізали на вісім частин і сплели в довгий клапоть, який забезпечив живлення для гнучкого екрану, що складається зі ста світлодіодів.

 
comments powered by HyperComments