Всесвіт

Вчені нанесли на карту 4,4 млн галактик. Про 1 млн об’єктів у них нічого не було відомо

Астрономи Даремського університету нанесли на карту більше чверті північного неба за допомогою радіотелескопа Low Frequency Array (LOFAR).

Галактика Андромеди від Ніколя Лефоде

На карту нанесли радіозображення понад 4,4 млн об’єктів. Велика частина з них знаходиться на відстані мільярдів світлових років. Це або галактики, в яких знаходяться надмасивні чорні діри, або молоді зірки зірками.

Щоб створити карту, вчені використовували найсучасніші алгоритми обробки даних на високопродуктивних комп’ютерах. Вони аналізували 3 500 годин спостережень, які займають 8 петабайт – це еквівалентно пам’яті приблизно 20 000 ноутбуків.

Нова карта – це найдокладніший огляд неба, на ній з’явилося близько мільйона нових об’єктів, про які раніше не було відомо.

“Вивчення незнайомих явищ це неймовірний досвід. Нова карта складає всього 27% від загального огляду інформації. Але наголошується, що дані допоможуть зробити інші наукові прориви, в тому числі те, як формуються і розвиваються чорні діри”, – говорить Тімоті Шимвелл, астроном з Лейденського університету

Ці дані – важливий крок у розвитку астрофізики. Їх можна використовувати для пошуку широкого спектру сигналів від прилеглих планет або галактик.

Подивитися подробиці роботи можна тут.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button