Земля

Вчені складуть карту підземного світу Землі

Нові технології відкривають шлях для безпрецедентно точного картографування місцевості не тільки над, але і під землею. Як це працює і що приховано в глибинах Землі?

Заглянути під поверхню землі важко, можна…

Земля, яку ми знаємо, насправді – лише вершина айсберга. Під її поверхнею – дивовижний величезний світ, про який ми практично нічого не знаємо. Багато в чому все це обумовлено недосконалими технологіями зондування, які не дозволяю «заглянути» досить глибоко під поверхню Землі.

Проте дослідники з Бірмінгемського університету з Британського національного центру квантових технологій створили перший у світі градієнтометр квантової гравітації і випробували його поза лабораторними умовами.

Як працює квантовий градієнтометр?

Квантовий гравітаційний градієнтометр, розроблений за контрактом для Міністерства оборони і в рамках проєкту Gravity Pioneer, використовувався для пошуку тунелю, заритого на відкритому повітрі в реальних умовах на метр нижче поверхні землі. Датчик здатний виявити зміни мікрогравітації, використовуючи принципи квантової фізики.

Сучасні гравітаційні датчики обмежені цілим рядом факторів навколишнього середовища. Особливою проблемою є вібрація, яка обмежує час вимірювання всіх гравітаційних датчиків для геодезичних цілей. Якщо ці обмеження усунути, дослідження можуть стати більш швидкими, всеосяжними і недорогими.

Так виглядає квантовий градієнтометр

Нова система долає вібрацію та безліч інших екологічних проблем, щоб успішно застосовувати квантові технології для зондування. У майбутньому це може відкрити шлях для масштабних карт підземного світу Землі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button