Всесвіт

Запропонована нова незвичайна мета для пошуку позаземного життя

Коли мова йде про пошуки позаземного розуму у Всесвіті, перед нами постає складна проблема: що саме нам слід шукати?

Крім давнього питання про те, чи існує розумне життя у Всесвіті, постає питання про те, чи ми зможемо визначити, що маємо справу саме з позаземною цивілізацією, коли і якщо ми знайдемо її.

Маючи на увазі, що у людства є досвід спілкування тільки з однією цивілізацією (нашої з вами), ми намагаємося шукати сліди технологічного присутності інших цивілізацій у тій формі, в якій вони нам відомі.

У новому дослідженні астроном з Канарського інституту астрофізики, Канарські острови, Іспанія, пропонує шукати широкі пояси штучних супутників планет в системах далеких зірок – концепція, яка була запропонована великим Артуром Ч. Кларком (відома також як Пояс Кларка).

У своїй новій роботі Гектор Сокас-Наварро (Hector Socas-Navarro) показує, що за допомогою телескопів нового покоління ми зможемо виявляти сліди широких поясів штучних супутників, що знаходяться на геостаціонарних орбітах навколо планет, що лежать в системах далеких зірок.

В даний час «Пояс Кларка» навколо Землі формують приблизно 400 таких супутників – розташовані на геостаціонарній орбіті, висота якої становить 36000 кілометрів.

Однак при спробі пошуку Поясів Кларка ми стикаємося з однією проблемою – виявляється, що для виявлення пояса супутників необхідно, щоб у ньому знаходилися мільярди супутників, в той час як на орбіті навколо Землі знаходиться в даний час лише кілька сотень супутників, зазначає автор.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button