Головна / Здоров'я / Вчені назвали небезпеку зубної пасти

Вчені назвали небезпеку зубної пасти

Вчені з Техаського університету в США з’ясували, що діоксид титану E171, який міститься в зубній пасті і косметиці, може викликати цукровий діабет другого типу. Їх дослідження опубліковано в журналі Chemical Research in Toxicology.

Наголошується, що ця хімічна речовина широко використовується в харчовій промисловості та косметології за її властивість надавати предметів білосніжний колір. Крім того, вона вважається нешкідливою для людини.

Про властивості E171 стало відомо в середині XX століття, коли він прийшов на зміну шкідливих барвників на основі свинцю, а в 1970-х його виробництво стало масовим. Саме з цього часу, за словами вчених, кількість захворювань на діабет другого типу зросла в чотири рази. Таким чином, вони порахували, що ця хімічна речовина може бути пов’язана з діабетом.

Щоб підтвердити свої припущення, вчені провели дослідження на групі з 11 добровольців, у яких взяли зразки тканини підшлункової залози. В результаті, у восьми людей в аналізах виявили діоксид титану і всі вони хворіли на діабет другого типу, а решта троє були здорові і в їх аналізах ця хімічна речовина не містилася.

Таким чином, дослідники прийшли до висновку, що діоксид титану може бути однією з речовин, яка здатна викликати цукровий діабет другого типу. Тепер вчені хочуть перевірити висновки своїх досліджень на великих групах людей.

Цукровий діабет другого типу — це метаболічне захворювання, що розвивається внаслідок зниження чутливості тканин до дії інсуліну. На даний момент більше 422 мільйонів людей у світі хворіють на діабет, причому у 90 відсотків з них спостерігається саме діабет другого типу.