Всесвіт

Вчені назвали терміни розкриття сонячних вітрил LightSail

Вчені Планетарного товариства 2 червня 2015 року спробують розгорнути сонячні вітрила супутника LightSail. Про це повідомляється на сайті організації.

Вікно для початку виконання операції буде відкрито 2 червня 2015 року з 11:44 за північноамериканському східним часом (17:44 за київським часом), коли супутник буде пролітати над наземною станцією управління. Раніше, 30 травня, вченим після перезавантаження системи вдалося налагодити зв’язок з LightSail, який був втрачений через програмні помилки.

Апарат LightSail складається з чотирьох сонячних вітрил трикутної форми і трьох супутників CubeSat. Передбачається, що у рух супутник буде наводитися під дією тиску сонячного світла, подібно до того як за допомогою вітру по воді переміщуються вітрильники. Загальна площа сонячного вітрила, виготовленого з майлара, дорівнює 32 квадратним метрам.

Читайте також: 

На орбіту LightSail був запущений 20 травня 2015 року за допомогою ракети-носія Atlas V. Разом з ним на орбіту були відправлені ще сім супутників CubeSat, а також секретний корабель ВПС США Boeing X-37.

Неурядове Планетарне товариство засновано у 1980 році Карлом Саганом, Луїсом Фрідманом і Брюсом Мюрреєм. Воно займається підтримкою і популяризацією досліджень космосу, створення транспортних засобів та космічної політикою. До теперішнього часу членами товариства є близько 40 тисяч осіб.

Натхнення: www.nanonewsnet.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button