Всесвіт

Пилова буря на Марсі придбала глобальний масштаб

NASA офіційно класифікувало сильну пилову бурю на Марсі, як глобальну. Ровер Opportunity як і раніше не виходить на зв’язок. Марсоходу Curiosity ж небезпека не загрожує, і він нещодавно прислав фотографії, на яких видно атмосферні зміни на Марсі, пов’язані зі штормом.


NASA / JPL-Caltech

Селфі ровера Curiosity, зроблене 15 червня

Ровер Opportunity, як вже повідомлялося, знаходиться в досить скрутному становищі. Через брак енергії (у зв’язку з тим, що пилова буря перекрила доступ до світла і сонячні панелі не виробляють енергію в потрібній кількості) він був змушений перейти в режим дуже низького енергоспоживання — були відключені всі підсистеми апарату, крім хронометра місії. У NASA сподіваються, що після бурі марсохід, який працює на Червоній планеті більше 14 років, все ж включиться знову і зможе зв’язатися з Землею.

Втім, поки чекати закінчення потужної пилової бурі рано — вона, як повідомило NASA, вже придбала глобальний масштаб і охопила практично всю планету. Шторм був вперше зафіксований апаратом Mars Reconnaissance Orbiter 30 травня і з тих пір продовжував зростати. Зараз вже навіть ровер Curiosity «помітив» збільшення рівня пилу, хоча і знаходиться дуже далеко від місця утворення бурі. NASA опублікувало дві фотографії, зроблені Curiosity в різний час — до бурі і під час неї: вони показують, наскільки менше світла тепер надходить на поверхню планети — день перетворився в червоні похмурі сутінки. (Curiosity під час бурі небезпека не загрожує — він, на відміну від Opportunity, що використовує ядерний генератор, а не сонячні батареї.)

NASA / JPL-Caltech / MSSS
Фотографії, зроблені Curiosity: знімок ліворуч було зроблено 21 травня 2018 року, праворуч — 17 червня

За словами NASA, за своїми масштабами нова буря може зрівнятися з такою, що сталася в 1977 році і зафіксована апаратом «Вікінг-1». Opportunity вже витримав одну пилову бурю — у 2007 році; вона, щоправда, не була такою сильною, як поточна. Коли завершиться остання, поки невідомо — цілком можливо, що вона триватиме більше місяця.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button