Всесвіт

Вчені назвали нову умову для появи життя на кам’янистих планетах

Все залежить від того, наскільки добре планета може зберігати тепло. Дослідження публікує The Astrophysical Journal Letters.

Вчені вже знають, що для того, щоб виявити життя у Всесвіті, недостатньо знайти тверді планети в населеній зоні зірки. Нагадаємо, це умовна область в космосі, визначена з розрахунку, що умови на поверхні знаходяться в ній планет будуть близькі до умов на Землі і забезпечуватимуть існування води в рідкій фазі.

Але це лише відправна точка. Інші фактори, такі як вміст азоту, можуть відігравати роль у населенні планети, а також у співвідношенні суші та моря. В ході нового дослідження вчені назвали новий важливий фактор. Тепер група вчених припускає, що одна з ключових характеристик підтримуючої життя кам’янистої екзопланети полягає в тому, що вона повинна бути молодою — їй повинно бути максимум кілька мільярдів років. Все тому, що для підтримки життя планеті потрібно достатньо тепла для забезпечення вуглецевого циклу. Відповідно до теорії, істотну роль в розігріві надр Землі грає радіоактивний розпад довгоживучих ізотопів урану і торію.

Цей процес, своєю чергою, викликає вулканічну дегазацію – викид газів, що містяться всередині планети, в атмосферу через вулкани – на поверхню планети. Дегазація продовжує кругообіг вуглецю. Згідно з новим дослідженням, старіші планети могли вже витратити радіоактивні ресурси і, таким чином, не змогли зберегти тепло.

«Ми знаємо, що ці радіоактивні елементи необхідні для регулювання клімату, але ми не знаємо, як довго їх вистачить. З часом вони розпадаютьсяпояснює провідний автор Кайман Унтерборн, науковий співробітник Південно-Західного дослідницького інституту в Техасі в заяві вузу. – Крім того, радіоактивні елементи нерівномірно розподілені по всій галактиці, і, у міру старіння планет, у них може закінчитися тепло. Так дегазація припиниться”.

Екзопланети без активної дегазації, швидше за все, будуть холодними планетами-сніжками. А ось молоді планети з помірним кліматом найкраще підходять для пошуку життя, укладають вчені.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button