Всесвіт

Перед смертю галактик зірки там з’являються швидше

Астрономи з Університету Саутгемптона, Інституту астрофізики Канарських островів та Інституту космічних наук досліджували галактики з активними ядрами (AGN) і виявили, що перед згасанням в них збільшується зіркоутворення.

Fantastic Milky Way Background
Фото від Li Wei

Команда проаналізувала понад 3 тис.довколишніх галактик. Вони використовували нові методи аналізу даних, щоб зрозуміти, як всередині них змінюється процес зореутворення. Дослідники виявили, що галактики переживають «фазу омолодження»: у більшості галактик з активними чорними дірами утворюється більше зірок, ніж раніше.

Зіркоутворення – процес, протягом якого галактики утворюють зірки. Команда дійшла висновку, що період «омолодження» галактик з активними ядрами може бути останнім етапом перш ніж вони повністю припинять формувати нові зірки.

Галактики з активними ядрами містять безперервно зростаючі чорні діри, які випромінюють велику кількість енергії. Завдяки цьому збільшується швидкість, з якою вони утворюють зірки. У галактиках з активними ядрами потужні вітри витісняють газ від енергії чорних дір, тим самим вони видаляють матеріал для створення нових зірок.

Причина зупинки зореутворення в галактиках – одна із загадок Всесвіту. Вона заповнена трильйонами галактик, кожна з яких складається з мільярдів зірок. Вчені вважали, що зіркоутворення в галактиках зменшується з часом, але нове дослідження суперечить цій теорії.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button