Всесвіт

Вчені очікують потужні спалахи на Сонці

Потужні сонячні спалахи прогнозують на найближчі 5-6 років російські вчені. Це пов’язано з початком перехідної фази активності нашого світила від максимуму (він завершився у липні) до мінімуму і, як не дивно, зі слабкою амплітудою нинішнього сонячного циклу в цілому.

9660611_8400975_resized

Як відомо, ступінь активності сонячного циклу (він складає в середньому 11 років) залежить від кількості плям, що виникають на світилі в цей період. Нинішній 24-й цикл сонячної активності, який почався в 2009 році і вже подолав максимальний гребінь, виявився нижче середнього. В ньому фахівці нарахували близько 70 плям, у той час як у попередньому циклі їх було 130 при максимальному показнику – 190.

Читайте також: До чого можуть призвести сонячні спалахи?

Враховуючи той факт, що найбільш екстремальні спалахи на Сонці, що призводять на Землі до техногенних катастроф або аварій, траплялися саме під час подібних слабких циклів, вчені не виключають ймовірність появи таких і в наступаючому 5-літньому періоді. Ситуація ускладнюється ще й тим, плям зараз стає все менше, але при цьому вони можуть викликати спалахи мега-класу.

Довідка: Найбільш екстремальні спалаху за останні 150 років, викликали потужні магнітні бурі на Землі:

– спалах 1859 року – полярне сяйво охопило всю Землю, включаючи тропічну зону;

 – спалах 1921 року, спалах 1989 року, призвели до 9-годинному відключення електроенергії в Канаді;

 – спалах 2003 року, – викликав пошкодження в мережах електроживлення і збій апаратури космічних апаратів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button