Земля

У Новій Зеландії прогнозується потужний землетрус на Альпійському розломі

У новозеландському місті Куїнстаун пройшла конференція з питань цивільної оборони. Головна тема конференції – висока ймовірність потужного землетрусу на Альпійському розломі, що проходить по Південному острову. Наукові дослідження переконливо показують, що на цьому розломі існує величезний ризик природного катаклізму, який назавжди змінить вигляд країни.

86bd1b16fa07425d408a10020da228e4
Вчені озвучили результати багаторічних досліджень, згідно з якими кожні 300 років на Альпійському розломі відбувалися потужні землетрус магнітудою понад 8 балів за шкалою Ріхтера. За розрахунками фахівців вже підійшов термін для нового катаклізму.

Останній потужний землетрус, магнітуда якого досягала 8 балів за шкалою Ріхтера стався в цьому районі в 1717 році і розрахунки вказують на те, що новий катаклізм відбудеться в найближчі роки з ймовірністю не менше 30%.


Альпійський розлом досить активна сейсмічна зона і протягом тисяч років тут постійно йде розрив тектонічних плит. Сучасні вчені фіксують зростання сейсмічної активності в центральній частині розлому де і знаходиться місто Куїнстаун. Вчені відзначають, що існує загроза не тільки для цього конкретного міста, а вона реальна для всієї Нової Зеландії для якої землетрус такої магнітуди не пройде без серйозних наслідків.

За останніми даними, отриманими фахівцями на розломі вже відбулося істотне зрушення, а значить ризик потужного землетрусу став більш вірогідним у найближчі роки. Вчені заявляють, що владі необхідно терміново розробити плани реагування у разі катаклізму, розробити план евакуації населення і вжити інші невідкладні заходи по підготовці до потужного землетрусу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button