Земля

Використання ватної палички ледве не призвело до смерті

Отоларингологи вже неодноразово радили не користуватися ватяними паличками та іншими предметами для чищення слухового проходу, проте багато хто дотепер відносяться до цієї рекомендації скептично. Так думав і один житель Англії, поки через залишену вату з палички у вусі у нього не розвинувся внутрішньочерепний абсцес. Подробиці історії розповідає видання Live Science.

За словами опитаних лікарів лікарні Ковентрі, у пацієнта з’явився некротичний зовнішній отит, який був викликаний стороннім предметом у вушному проході. Чоловік звернувся в поліклініку зі скаргами на болі у вусі, судомні напади та втрату слуху. Після того, як йому зробили комп’ютерну томографію, лікарі побачили два запалення між верхніми мозковими оболонками (внутрішньочерепні абсцеси). В результаті перевірки слухових каналів вони виявили шматок ватної палички для прочищення вух.

Использование ватной палочки чуть не привело к смерти

Некротичний зовнішній отит зазвичай розвивається через синьогнійну паличку, яка потрапляє в слуховий прохід завдяки стороннім предметам і навіть води. Якщо не вжити заходів, це загрожує запаленням м’яких тканин вушного проходу. У результаті може початися запалення мозкових оболонок та тканин мозку.

Лікарі лікарні Ковентрі вважають, що це один з небагатьох випадків, коли після отиту розвинувся внутрішньочерепний абсцес. Хвороба ускладнилася тим, що у чоловіка діабет і знижений імунітет: протягом останніх п’яти років він вже двічі лікувався від отитів, тільки не в настільки складній формі.

На цей раз все обійшлося, але пацієнтові все одно довелося провести в лікарні цілий тиждень, а потім приймати антибіотики протягом декількох місяців. За словами лікарів, у даному випадку зволікання загрожує новими ускладненнями. Вони вкотре радять не чистити вуха ватяними паличками, оскільки останні можуть призвести до пошкодження барабанної перетинки. Може, після цього випадку хтось і задумається.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button