Екологія

Вчені оцінюють кількість мікропластіку на океанському дні в 14 мільйонів тонн

Австралійські вчені підрахували, що на морському дні знаходиться близько 14 мільйонів тонн мікропластику. Це результат величезної кількості сміття, яке щороку потрапляє у Світовий океан.

Image by Sergei Tokmakov, Esq. from Pixabay

Стаття опублікована в журналі Frontiers in Marine Science. Щорічно в моря і океани потрапляють мільйони тонн пластику. Крім того, як очікують експерти, в найближчі роки ця тенденція тільки збільшиться. Згодом пластик руйнується і осідає на морському дні у вигляді дрібних частинок.

Під мікропластиком розуміються фракції від 5 мм до 1 мкм, які через свої розміри легко поглинаються всілякими морськими видами і можуть чинити негативний вплив на тварин. Дослідженням займалося Державне об’єднання наукових і прикладних досліджень (CSIRO, Австралія).

За допомогою роботизованого підводного човна вченим вдалося зібрати зразки з глибин від 1655 до 3062 метрів біля берегів південної Австралії (з відстані від 288 до 356 кілометрів від берега). Кількість знайденого мікропластику варіювалося від нуля до 13,6 фрагмента на один грам сухого осаду.

Таким чином, вчені зареєстрували набагато більшу кількість мікропластику, ніж показали аналізи інших досліджень. При цьому, число фрагментів мікропластику на дні збільшувалася у міру того, як це ж число зростало на поверхні океану, а також зі збільшенням нахилу морського дна.

Зрозуміло, пластик на досліджуваній ділянці дна був розподілений нерівномірно: в якихось місцях його було більше, в якихось — менше. Виходячи з цих даних, вчені оцінили загальна кількість мікропластику на морському дні і прийшли до висновку, що ця цифра дорівнює приблизно 14 мільйонів тонн.

Натхнення: naked-science.ru

Кнопка «Наверх»