Екологія

В Австралії гинуть мангрові ліси

Величезна смуга мангрового лісу на півночі Австралії вимерла через сукупний вплив погодної системи Ель-Ніньо і зміни клімату. Загибель мангрів — величезний удар по туристичній і рибальській індустріям Австралії.

c353f8fa437cacc19c1af5f8810d28d8
Сім тисяч гектарів мангрових лісів в затоці Карпентарія між штатом Квінсленд і Північною територією Австралії висохли всього за один місяць. Вчені називають втрату безпрецедентною.

Чутки про вимирання мангрового лісу — «колиски» комерційно важливих видів для рибальства і для туризму — ходили давно. Зараз неофіційні дані підтверджені повітряною і супутниковою зйомкою смуги узбережжя довжиною 700 км.

«Ми бачили менш масштабні приклади стресу, викликаного нестачею води раніше, але те, що сталося зараз, незвично. Дивує масштаб і поширення висихання по всій південній затоці, всього за один місяць, — говорить професор Норман Дьюк з Університету Джеймса Кука (Австралія). — Те, що ми бачимо, — природний процес, але природа зазвичай робить це поступово. Не з такою жорстокістю. Ми ніколи не бачили такого раніше».

Зміни клімату, безперечно, — один з винуватців екологічної катастрофи. Масла у вогонь вимирання підлила і посуха. Замість звичних п’яти місяців дощів у регіоні опади йшли тільки один. «Судячи з усього, клімат стає більш мінливим, тому ми очікуємо, що такого роду події будуть частішими», — говорить Дьюк, відзначаючи, що деякі види з мангрових лісів ніколи не відновляться.

Вчені вже отримали повідомлення про вимирання морських тварин, що пов’язано із загибеллю мангрів, і про купу мертвих водоростей, які вимивають на берег хвилі. «Якщо це правда, то черепахи та дюгоні почнуть голодувати через кілька місяців», — упевнений Дьюк.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button