Екологія

Мікроорганізми теж вимирають через зміни клімату. Вчені перевірили це в Антарктиді

Мікроорганізми, що жили в Антарктиді, постраждали від кліматичних змін, що вплинули на континент, не менше, ніж на рослини й тварини. Це довели нові дослідження вчених з Гентського університету і Ботанічного саду в Мейсі.

Протягом довгого часу вчені припускали, що мікроорганізми через їх широке поширення набагато менше схильні до впливу кліматичних змін, на відміну від рослин і тварин, які часто мають дуже обмежені ареали поширення. Але це виявилося неправдою.

У ранньому міоцені, близько 20 млн років тому, на Антарктичному континенті клімат варіювався від помірного до субполярного. Континент був значною мірою покритий тундровою рослинністю і лісами. Ця ситуація різко змінилася, коли 14 млн років тому континент почав швидко остигати, крижані щити розширилися над Антарктидою, а рослини й тварини вимерли в масовому масштабі.

Дослідники проаналізували діатомові водорості у відкладеннях антарктичних озер віком 14-15 мільйонів років, що з’явилися там незадовго до початку великого міоценового похолодання. Діатомові водорості є однією з найрізноманітніших і екологічно важливих груп водоростей у світі й можуть легко скам’яніти завдяки своїй клітинній стінці, що складається з аморфного скла.

На свій подив, команда виявила в відкладеннях понад 200 видів діатомових водоростей. Практично кожен вид був новим для науки. З цієї причини дослідники додатково проаналізували озерні відкладення на рівні родів, тобто на рівні класифікації вище видів. Цей аналіз показав, що видовий склад міоценової Антарктиди сильно відрізнявся від діатомової флори, характерної для сучасного континенту, налічує набагато менше видів. Навпаки, міоценова флора діатомових водоростей демонструє схожість з багатими видами флори, які зараз зустрічаються в тепліших регіонах Південної півкулі, таких як Південна Америка, Австралія і Нова Зеландія.

Ґрунтуючись на цих результатах, дослідники дійшли висновку, що міоценова діатомова флора в Антарктиді значною мірою вимерла через серйозні кліматичні зміни, що відбулися 14 мільйонів років тому.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments