Наука

Вчені отримали нову інформацію про те, чому ми старіємо

Група дослідників з Інституту молекулярної біології в Майнці в Німеччині опублікувала нове дослідження, назване «Нейрональне придушення комплексу нуклеації аутофагії продовжує життя нематод C. elegans», яке змінює наше розуміння того, чому запускаються процеси старіння. Результати опубліковані в журналі Genes & Development.


Еволюція дає пояснення процесам виживання та відтворення видів, припускаючи, що з плином часу організми краще пристосовуються до загроз їх існуванню. Однак, теорія еволюції не пояснює неминучість процесів старіння. Співавтор дослідження Джонатан Бірн каже: «Еволюційна теорія старіння пропонує гарне пояснення, але не дає реальних доказів того, що це відбувається в природі. Еволюція не помічає ефектів мутацій, які сприяють старінню, якщо ці ефекти вступають у дію лише після початку розмноження. Старіння — це недогляд еволюції».

Ми приймаємо старіння як даність, і воно навіть є частиною фундаментальної релігійної концепції про чотири благородних страждання (народження, старіння, хвороба і смерть). Але що якщо старіння зовсім не є неминучістю, і цей процес піддається контролю, зміни і адаптації? Для розуміння процесу старіння вченим було важливо зрозуміти взаємозв’язок між генами аутофагії, яка по суті є деградацією клітини, їх позитивним впливом на черв’яків в більш ранньому віці і внеском до старіння в наступні періоди життя. Ці гени були ідентифіковані.

Найбільш важливо те, що зупинивши дію цих генів на початку процесів аутофагії у більш старих черв’яків, дослідники відзначили збільшення тривалості їх життя. Відзначене поліпшення стану нейронів і загального здоров’я. Доктор Холгер Річлі, провідний дослідник проекту, охарактеризував значимість результатів: «Це може змусити переосмислити один з фундаментальних клітинних процесів … в молодих хробаках, аутофагія працює належним чином і важлива для досягнення зрілості, але після завершення репродуктивності вона починає працювати з порушеннями, що призводить до старіння черв’яків.»

Призупинення нейродегенеративних хвороб?

Хоча хтось, ознайомившись з дослідженням, може подумати про прийоми протидії старінню, косметичної хірургії або навіть зникаючі зморшки, реальне значення цього найважливішого дослідження знаходиться зовсім в іншій області, що відноситься до старіння: нейродегенеративних розладів. Три основні — хвороби Альцгеймера, Паркінсона і Хантінгтона, позначені в подібних дослідженнях.

Це дослідження відкриває нові горизонти в еволюційних дослідженнях, дає нове життя старим теоріям, і знімає наліт міфологічності зі слова «старіння».

Кнопка «Наверх»