Земля

У Китаї виявлена 300-метрова найглибша блакитна діра

На Парасельських островів в Китаї виявлено 300-метрову блакитну діру. Природний водний резервуар є найглибшим з відомих людству.

У місті Саньша відкрита блакитна діра Юньле, що перевершує на 100 метрів печеру Діну на Багамах. Як передає китайський центр океанічного прогнозування, в діаметрі воронка становить 130 метрів, ближче до дна звужуючись до 36 метрів. Хоча тектонічна діра не пов’язана з акваторією, в її водах мешкають 20 видів морських тварин і риб.

Нахил Юньле майже вертикальний. На даний момент владою Саньша прийнято низку необхідних заходів щодо збереження печери і вивчення її структури.

В освоєнні таких блакитних дірок, крім наукових фахівців, зацікавлені дайвери. У перекладі Юньле означає «Вічна радість». Утворилася вона з-за руйнування гірських порід, заповнених морською водою.

Перебуваючи в акваторіях, блакитні діри виділяються насиченим синім кольором, оскільки поглинають велику кількість променів сонця. Найвідомішими печерами в світі є єгипетська Дахаба і діра біля берегів Сейшел.

Кнопка «Наверх»
Закрыть