Головна / Земля / Гігантська тріщина на шельфовому льодовику Ларсен С продовжує зростати

Гігантська тріщина на шельфовому льодовику Ларсен С продовжує зростати

Вчені місії НАСА «Крижаний міст» зробили знімок антарктичного шельфового льодовика з тріщиною завширшки з футбольне поле. Гаргантюанський розлом знаходиться на Ларсенs C — шельфовому льодовику на Антарктичному півострові. Вчені востаннє спостерігали за тріщиною 10 листопада і з’ясували, що її довжина — 113 км, ширина — 482 м, а глибина — 1,6 км.

3ef4a606dadfac6eb950edee220a0f87

Згідно НАСА, шельфові льодовики — частини льодових потоків і льодовиків, які пливуть і підтримують торосистий лід. Коли шельфовий лід обрушується, лід спрямовується в океан, через що піднімається рівень моря.

Тріщина в льодовику Ларсен С прорізала щельфовий льодовик, але не розрізала його впоперек. Коли це станеться, утвориться айсберг розміром з американський штат Делавер.

Тріщина відносно нова і почала рости тільки в цьому році. Антарктична дослідницька організація з Великобританії «Проект Мідас» стежить за ростом тріщини з 2014 року. Коли айсберг відколеться, він забере з собою 9-12 % площі льодовика, що призведе до повного руйнування льодовика Ларсена C.

Ларсен, четвертий за розміром льодовиковий шельф, сусідить з Ларсеном B, який обрушився в 2002 році через схожу тріщину.

 
comments powered by HyperComments