Екологія

Більше 50% дрібних ссавців стикаються з впливом мікропластика

Сьогодні більшість досліджень мікропластики зосереджені на впливі пластмас на морських істот і людей. Вчені з Великобританії звернули свою увагу на дрібних наземних ссавців і виявили сліди пластику більш ніж у половини відібраних видів!

Image by Gerhard G. from Pixabay

“Багато відомо про вплив пластику на водні екосистеми, але дуже мало відомо про те ж саме з наземними системами”, – сказала автор дослідження Фіона Метьюз, професор біології навколишнього середовища в університеті Сассекса. “Аналізуючи послід деяких найбільш поширених дрібних ссавців, ми змогли отримати уявлення про потенційний вплив пластику на нашу дику природу – і про витоки пластику в навколишнє середовище, яке найбільш часто зустрічаються».

Вчені вивчали питання про те, чи вживають дрібні ссавці мікропластик. Для цього вони зібрали 261 зразок фекалій семи різних видів і вивчили їх за допомогою інфрачервоної мікроскопії. В результаті були виявлені пластикові полімери в 16,5% зразків і у чотирьох з семи видів.

Вчені очікували побачити більш високі концентрації пластику в зразках, зібраних у міських районах, і нижчі серед травоїдних тварин. На свій подив, вони виявили, що раціон не грає ніякого значення коли справа стосується мікропластика.

Автори роботи висловили стурбованість тим фактом, що сліди пластику були так широко поширені в різних місцях і у видів з різними дієтичними звичками.

Цікаво, що вчені також виявили, що більше чверті пластмас були біопластиками, які призначені для більш легкого розкладання, ніж традиційні форми. Команда вважає, що пластмаси потрапили в організм тварин при безпосередньому проковтуванні, коли їх помилково приймають за їжу або матеріали для гніздування, або ненавмисно, при вживанні зараженої здобичі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button