Здоров'я

Вчені отримали знімки головного мозку хворих вірусом Зіку дітей

Науковці вперше продемонстрували знімок спотвореного вірусом Зіку мозку дитини. Провідний автор дослідження Фернанда Товар-Молл заявляє, що медичне зображення – обов’язкова умова для діагностики і виявлення захворювання.

Вірус Зіку – це флавірус, який викликає у людей лихоманку. Зазвичай він переноситься досить легко. Недавно вчені виявили вплив цього вірусу на організм людських ембріонів. Виявилося, що якщо ця хвороба вроджена, то у дитини є ризик з’явитися на світ неповноцінним. У неї можуть значно зменшитися розміри черепа, через що дитина залишиться розумово відсталою.

Через дуже швидке поширення епідемії вірусу Зіку вчені забили тривогу і шукають шляхи вирішення цієї проблеми. Отримані знімки, які показали особливості мозку заражених ембріонів і хворих дітей, допоможуть у дослідженнях цієї хвороби, запевняє Фернанда Товар-Молл.

Вже є перші висновки, зроблені по знімках. Медики стверджують, що у всіх хворих ембріонів відмічено розширення шлуночків головного мозку, а у більшості з них виявилися патології мозолистого тіла (сплетіння нервових волокон, які з’єднують півкулі мозку). Рівень тканин головного мозку у хворих виявився аномально низькими, їх череп ніби «зіщулився».

Варто нагадати, що 1 лютого ВООЗ визнала вірус Зіку загрозою світового масштабу. За прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, епідемія дуже скоро пошириться по країнах Нового світу, і її жертвами стануть мільйони.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button