Здоров'я

Чим небезпечні гормональні препарати

Давно не є секретом те, що гормональні препарати небезпечні для організму. Можливо, в майбутньому, якщо людина, а разом з нею і медицина, прийде до певного прогресу, вживання гормональних засобів буде вважатися тією ж дикістю, який для нас тепер є середньовічні методи лікування.

Багато ендокринологыв настійно не рекомендують приймати гормональні препарати, якщо для цього немає життєво важливої причини.

Отже, для початку варто визначити, що до найбільшої небезпеки веде самолікування. Якщо пацієнт починає приймати гормональні препарати, не порадившись попередньо з лікарем і не здавши потрібні аналізи, а також не пройшовши обстеження, це може погано закінчитися. Тут не грає ролі те, скільки інформації знає людей на дану тему, бо гормональні препарати — це потужні ліки, які можуть вплинути на організм найбільш непередбачуваним чином. Зазвичай перед тим, як виписати гормональні препарати, лікар направляє пацієнта на обстеження та аналізи, це може зайняти час, але це необхідно. Якщо ж лікар призначає препарат без попередньої підготовки у вигляді обстеження, варто змінити лікаря.

Які аналізи потрібно здати і які дослідження пройти? В список входить: мамографія, УЗД матки і молочних залоз, аналіз крові на гормональний фон, згортання крові, рівень глюкози.

Окремо варто згадати про те, як шкідливі стероїди для організму, особливо жіночого. Ці гормональні препарати використовуються для лікування важких захворювань, проте багато людей, будучи здоровими, застосовують їх для того, щоб надати тілу рельєфність, позбутися жиру і набрати м’язову масу. Потрібно знати, що в разі бездумного застосування стероїдів здоровою людиною, якій не потрібні стероїди для лікування серйозного захворювання, ці препарати завдають непоправної шкоди. Річ у тому, що в основі препаратів лежить тестостерон. Якщо довго приймати подібні препарати, це може призвести до аменореї, безпліддя, а також до розвитку чоловічих статевих ознак.

Крім препаратів, такі гормони можуть міститися також і в їжі. Таким чином, якщо людина не приймає ніяких ліків, що містять гормони, вона може, сама того не знаючи, зіткнутися з їх шкодою у звичайних харчових продуктах. Ми не можемо простежити, кололи що-небудь в м’ясо, яке ми вживаємо в їжу, чи ні, проте у багатьох випадках це може бути саме так. Препарати, які використовують для тварин в цілях стимуляції росту та набирання ваги, вільно продаються у ветеринарних аптеках і використовуються багатьма виробниками. Як шкодить людині м’ясо, що містить гормони? Як мінімум, може розвинутися алергія, оскільки гормони впливають на надниркові залози, внаслідок чого не відбувається вироблення потрібної кількості кортизолу, щоб боротися з алергією. Як максимум — ожиріння і гормональні збої, які проявляються по-різному: у когось з’являється акне, а у нших безпліддя. Разом з цим підвищується ризик розвитку пухлинних захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button