Здоров'я

Популярний засіб від ожиріння призводить до смертельного результату

Динітрофенол, відомий як DNP, є популярним засобом зниження ваги. Однак він небезпечний, говорить статистика. Тільки в Британії з 2007 року померло 5 осіб. Препарат являє собою синтетичне з’єднання, яке колись використовувалося у виробництві фарб, хімікатів, що зберігають деревину, у вибухівці і пестицидах.

foto_cikavosti_21.07.2014-04

Як засіб проти схуднення DNP з’явилося в 30-х роки. Але в 1938 було заборонено в США із-за токсичності. Незважаючи на це, засіб досі можна придбати в Мережі. Тому важко сказати, скільки людей його використовує. DNP активно вживають люди, що серйозно займаються фітнесом, бодібілдінгом і бажаючі спалити жирові відкладення.

Читайте також: Вчені виявили молекулу, яка контролює апетит

З’єднання не дає енергії накопичуватися у вигляді жиру. Вона просто вивільняється з теплом, розповідає доктор Саймон Томас. Через підвищення температури тіла можливі пошкодження клітин м’язів, нирок і мозку. Серед побічних ефектів блювання, втрата кольору шкіри, висип, утруднення дихання, болі в області живота, головний біль, хвилювання. Все це може вилитися в сплутаність свідомості, епілептичні напади, ниркову недостатність і недостатність кісткового мозку. Але в цілому наслідки прийому непередбачувані.

Що стосується офіційної статистики, то, наприклад, в Британії 2002-2013 роках було зафіксовано 39 звернень у зв’язку з DNP. 22 з них – в 2013 році. Отже, засіб набирає популярність. У п’яти випадках отруєння було сильним (люди померли), у 12 – помірним і в 10 – незначним. Чим вище доза, тим більше збільшувався ризик токсичності. При цьому безпечної дози немає в принципі, кажуть медики.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments