Технології

За допомогою сонячного світла можна опріснювати морську воду до 25% ефективніше

Колектив вчених з різних країн розробили новий більш ефективний алгоритм опріснення морської води.

На цей момент найпоширенішим генератором зеленої енергії є комбіновані пристрої, в яких сонячні опріснювачі морської води суміщені з мінітурбінамі. Своїм новим методом вчені збільшать їх ефективність на 15-25%.

Обсяг пари, який виробляється в пристроях сонячної парогенерації, можна підвищити, якщо додати у воду наночастинки з світлопоглинальними властивостями. Наприклад, наночастинки оксиду заліза і графіту.

Велика перевага системи в тому, що в ній немає частинок золота і срібла. Така обробка обійшлася б дуже дорого. Новий спосіб може опріснювати й дезінфікувати морську воду тільки за допомогою сонячного світла.

Йдеться про ефект, який був відкритий ще в початку 2000-х років, але його автори, вчені з Австралії і США, чомусь не пішли далі лабораторних дослідів.

Розроблений для застосування нової технології прототип генератора, як повідомили творці, в ідеальних умовах забезпечить потужність до 5 кВт з площі випаровування в 200 см?, і приблизно вдвічі менше з урахуванням погодних умов.

Рідини не є нанотоксичними. Це означає, що після певних біофізичних випробувань таку воду, швидше за все, можна буде використовувати в господарстві без додаткового очищення.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button