Екологія

У Парижі продемонстрували одяг, який поглинає CO2

В останні роки все більше стартапів і проєктів націлені на «зелену» моду. Ось і на минулому Тижні моди в Парижі представили екологічну колекцію одягу: речі покриті шаром живих водоростей, які поглинають вуглекислий газ з повітря і перетворюють його в кисень.

Експериментальний одяг представили дизайнери з Лондона разом з французькими колегами в співтоваристві з відомим автомобільним брендом, повідомляє інтернет-видання «+1». Родзинкою колекції стали куртка-бомбер, тренч і дві футболки з вуглецево-негативними властивостями. Їх пошили з інноваційного текстилю, який в свою чергу створили за допомогою біотехнологій з водоростей, мінералів і перероблених дріжджів.

Ідея цікава, проте, вона ж і створює певні складності. Футболки покриті фотосинтезуючими водоростями цілком, а на тренчі і куртці є тільки вставки, які поглинають вуглець. Через те, що в складі тканини присутні живі мікроорганізми, вона вимагає догляду як за кімнатними рослинами, навіть ще серйозніше і дбайливіше.

Дизайнери попереджають, що чим краще про неї піклуватися, тим довше водорості будуть здатні переробляти CO2, а для цього потрібно підтримувати потрібну температуру і вологість. Екоодяг необхідно щодня обприскувати водою і виносити на сонце. Крім того, прати речі можна тільки вручну, використовуючи кошти з нейтральним показником pH, а зберігати – в добре вентильованому і освітленому просторі.

Розробники коментують —  водорості активно поглинають вуглекислий газ в теплу погоду, і вони менш активні в холодну. Незважаючи на певні складності в технології і умовах носіння одягу, дизайнери сподіваються, що інші бренди візьмуть із них приклад.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button