Наука

Вчені перевірили шкоду випромінювання 4G і 5G на організмі риб

Вчені перевірили шкоду випромінювання 4G і 5G на організмі риб, а точніше ембріонів даніо-реріо. Як виявилося, випромінювання істотно не впливає на рівень смертності та інші фактори.

Про роботу вчених коротко розповідає Naked Science. Дослідники з Університету Орегона помістили в камеру, побудовану з клітки Фарадея, ікру акваріумних рибок. До камери приєднали антену і передавач. Він випромінював радіохвилі частотою 3,5 ГГц, яка використовується для роботи технологій 4G і 5G. Вчені також стежили за температурою і рівнем води в акваріумі.

Через п’ять годин після запліднення ікринки піддавали впливу хвиль. Тривало воно 42 години. Після цього ікринки уважно вивчали. Істотного впливу на смертність і морфологію випромінювання не зробило. Радіохвилі також не вплинули на здатність зразків реагувати на світло. Проте вчені виявили помірне гальмування реакції переляку — це говорить про сенсомоторні порушення. Як це відіб’ється на дорослих риб, поки неясно.

Треба зазначити, що вчені використовували штучно завищений рівень сигналу. Бездротовий вплив було збільшено приблизно в 200 разів, ніж той, який людина отримує через мобільний телефон.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button