Земля

В центрі Європи помічена вулканічна активність

Американські вчені з Університету Каліфорнії повідомляють про те, що на північному заході Європи відбувається сейсмічна і вулканічна активність. Їі центр знаходиться в німецькому регіоні Айфель і охоплює частини Бельгії, Нідерландів, Франції і Люксембурга.

Martin Schildgen

Цей регіон має досить давню вулканічну історію і вважається, що останнє виверження вулкана тут було близько 11000 років тому. У новому дослідженні вчені звернули увагу на незвичайні рухи, які там відбуваються на поверхні Землі — вона підіймається і розтягується, що незвично для цієї частини Європи. Вони вивчили дані глобальної системи позиціонування по всій території Західної Європи, що і дозволило ідентифікувати зміни. При цьому раніше багато вчених вважали, що цей район уже не активний, але це нове дослідження як раз говорить про зворотне.

Спостережуване вченими куполоподібне підняття, говорить про те, що ці рухи генеруються висхідним мантійним плюмом (гарячий потік). Він піднімається нагору і викликає деформацію і вулканічну активність.

«Наші результати показують, що цей регіон є активною вулканічною системою і набагато більш сейсмічно активний, ніж багато розломів в Європі між вулканічним районом Айфель і Альпами», – розповідає провідний автор дослідження Пол Девіс.

Геофізики, однак, не прогнозують, що в районі скоро обов’язково відбудеться виверження вулкана. Але разом з тим цей район представляє в довгостроковій перспективі вулканічні і сейсмічні ризики. Варто зазначити, що район Айфель відомий характерними вулканічними озерами — маарами.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button