Людина

Хропіння може погіршувати пам’ять

Люди, які страждають від хропіння, можуть стикатися з більш серйозними проблемами, ніж невдоволення подружжя по ночах. Австралійські вчені з Мельбурнського королівського технологічного університету виявили, що хропіння може погіршити пам’ять. Проведене дослідження показало, що люди з обструктивним апное сну, є основною причиною хропіння, мають проблеми із запам’ятовуванням інформації. За словами експертів, ці люди насилу згадували певні деталі, такі як імена колег або адресу проживання.

Кожен раз, коли людина хропе, її горло стискається, блокуючи дихальні шляхи. Це, в свою чергу, порушує подачу кисню в мозок. Медики вважають, що хропіння може зруйнувати сіру речовину в частинах мозку, які відіграють важливу роль у зберіганні спогадів.

В ході випробувань вчені розглянули 44 людини у віці від 20 до 69 років, які страждали від апное сну, і 44 здорових людини. Учасникам було запропоновано розповісти спогади про дитинство, раннє доросле життя і недавнє життя, в той час як експерти оцінювали ці історії за ступенем деталізації. Згідно з отриманими даними, більша частина добровольців з апное сну з намагою згадували деякі факти і деталі своєї біографії. Для порівняння, серед здорових людей того ж віку аналогічна проблема виникла менш ніж у кожного п’ятого, і більшість з них могли детально згадати ті чи інші речі. Найгірше люди з апное сну згадували події, пов’язані з раннім дорослим життям, тому що саме тоді хропіння почало впливати на їх мозок, відзначають медики.

«Наше дослідження припускає, що апное сну може послабити здатність мозку кодувати або об’єднувати певні типи спогадів, в результаті чого людям стає складно пригадати деталі з минулого, – говорить доктор Мелінда Джексон. – Сканування мозку людей з апное сну виявило значну втрату сірої речовини в областях, важливих для запам’ятовування інформації. Наступним важливим кроком буде визначення того, чи може успішне лікування апное сну допомогти протидіяти деяких проблем з пам’яттю або навіть відновити втрачені спогади».

Натхнення: healthvesti.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button