Земля

Вчені підрахували чисельність левів у Африці

Чисельність левів, які живуть в Африці в природних умовах дикої природи, скоротилася до 22 509 особин. Такі висновки дослідження, яке провели і опублікували на поточному тижні учені з британського дослідницького відділу з охорони дикої природи Оксфордського університету. Уривки з нього наводить йоганнесбурзька радіостанція 702 Talk Radio.

“Ми змушені констатувати, що в Африці дикі леви зникли з 95% свого історичного ареалу проживання”, – підкреслюється в доповіді.

При цьому вчені наводять такі дані: в Малаві залишилося всього п’ять левів, які живуть у природних умовах, в Анголі – 25 особин, у Руанді – 22, Нігерії – 30. Найбільша чисельність левів, які мешкають в диких умовах, зберігається в Танзанії – 8 176 тварин, у ПАР – 2 070, у Кенії – 1 825, в Замбії – 1 095, у Мозамбіку – 1 295, у Зімбабве – 1 709 і в Замбії – 1 095.

Згідно з висновками фахівців з Оксфорда, до 40% територій, на яких зараз живуть леви, входять в охоронювані різними державами Африки райони. І лише 14% тварин знаходяться в ареалах, де немає ніяких правил щодо їх захисту.

У дослідженні зроблено висновок, згідно з яким, зберегти левів в Африці в їх природному середовищі існування можна лише при наявності добре працюючих охоронюваних районів. Але для цього потрібні більш значні фінансові кошти, ніж ті, якими володіють зараз в країнах Африки відповідні служби з охорони дикої природи.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button