Всесвіт

Вчені підтвердили відкриття найближчій до нас “екзо-Землі”

Відкрита в травні цього року екзопланета TRAPPIST-1d, схожа за своїми розмірами на Землю і знаходиться в “зоні життя”, дійсно існує, на що вказують знімки з наземних телескопів, йдеться в статті, опублікованій в журналі Astrophysical Journal Letters.

24734d042c44b4f2480e4d587563c4f6
“Ми не знайшли інших зірок в околицях системи TRAPPIST-1, що говорить про те, що навколо неї обертається ціле сімейство невеликих планет. Завдяки інструментам телескопа Gemini, ми змогли побачити цю зірку чіткіше, ніж ми можемо побачити Меркурій за допомогою інших приладів на тлі Сонця”, — заявив Стівен Хоуелл (Steven Howell) з Дослідницького центру НАСА імені Еймса в Моффетт-Філд (США).

У травні цього року астрономи з MIT заявили про відкриття вкрай незвичайної зоряної системи в найближчій окрузі Землі – TRAPPIST-1, віддаленої від нас усього на 40 світлових років у бік сузір’я Водолія. Всі три планети, які обертаються навколо червоного карлика, знаходяться всередині так званої “зони життя”, де вода може існувати у рідкому вигляді, і імовірно володіють масою, порівнянної з земною.

Пізніше вчені вивчили спектр променів зірки TRAPPIST-1, що пройшли через їх повітряні оболонки на шляху до Землі, і виявили, що вони являють собою кам’янисті планети, схожі на нашу, і знайшли натяки на наявність води, кисню і вуглекислоти в їх атмосфері. Тим не менш, не всі астрономи були переконані в існуванні цих планет, заявляючи, що періодичні зниження яскравості зірки, по якому вони були виявлені, могли бути породжені невидимим для нас світилом-супутником TRAPPIST-1.

Хоуелл і його колеги перевірили, чи так це насправді, спостерігаючи за TRAPPIST-1 за допомогою інструменту DSSI у складі телескопа Gemini в Чилі, який дозволяє знаходити навіть вкрай тьмяні зірки і джерела світла неподалік від більш яскравих світил завдяки очищенню зображення від шумів, що виникають через наявність у Землі атмосфери.

Спостереження за TRAPPIST-1 показали, що у цього світила немає інших компаньйонів зоряної маси, навіть найбільш тьмяних і непомітних, таких як коричневі карлики. Це означає, що найближчий на сьогодні аналог Землі, TRAPPIST-1d і дві інші планети, дуже схожі на нашу за своїми розмірами і потенційним властивостями, насправді існують.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments